Istorik ZNU П`ятниця, 23.02.2018, 16:18

* * * Історичний факультет Запорізького Національного університету - це класична європейська освіта * * *     Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Мітки

Календар
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів новин

Посилання
 • Погода на тиждень
 • Пошта @ukr.net
 • Пошта @mail.ru
 • ВКонтакті
 • Однокласники.ru
 • Нерву на перерву!
 • Футбол дивитися онлайн.
 • Вікіпедія
 • Запорізька обласна бібліотека

 • Посилання

  Statistika


  Интернет-отделение ПриватБанка
  Можно оплатить мобильную связь, заказать пластиковую карточку, рассчитаться по кредиту, открыть депозит и др.


  Головна » 2010 » Грудень » 3 » Сесія: залишитися в живих
  14:20
  Сесія: залишитися в живих

  Сесія: залишитися в живих

  На студентському носі – чергова сесія. Спудейська братія помалу починає відвідувати пари, тягати хвости і страшенно дивуватися: «Ну звідки вона так швидко взялася!!! Недавно тільки літню закрили!».

  Але час проходить, і вона невблаганно стукає заліковою книжкою об свідомість. Так хто ж наступний?

  Правда, сьогодні, у час бурхливого науково-технічного розвитку, сесія дещо змінилася. Залізні закони Болонської системи змушують студентів щоднини плутати ноги до вишу, аби таки дістати заслужені кілька балів, які кінець-кінцем виллються у оцінки. Та не всі танцюють під одну дудку. Дехто ще й зараз зубрить білети та складає іспити.

  Сесія – це насамперед купа літератури помножена на масу затрачених нервів плюс недоспані ночі і згорблені силуети. Так, за спостереженнями кореспондента ІА «Світ освіт» вважає більшість сучасних студентів.

  «Казнить нельзя помиловать» – вирок обирати вам

  Звісно найбільше щастить тим, хто протягом семестру ходив на пари, тягнув руку на семінарах, не забував навідуватися до бібліотеки чи хоча б користувався інтернетом у навчальних цілях. У такому випадку «стаханівець» науки може отримати головну студентські нагороду – автомат. Але якщо «тітонька в окулярах» або «професор-мудрій», тобто ваші викладачі, вирішили добряче Вас опитати, то насамперед треба вирішити, як готуватися до «екзекуції».

  Є два варіанти:

  1. Зубрити, зубрити, а потім – іще кілька раз те ж саме.
  2. Закинути всі підручники безпосередньо аж до іспиту, а потім щось там підчитати.

  Кореспондент ІА «Світ освіт» поцікавилася, що, на думку студентів, краще зробити.

  «Я перед екзаменом дома конспекти почитаю,а потім перед самою аудиторією ще раз перегляну і все,а зубрити - ну його, голова лопне», - розповів студент СумДУ Денис Марченко. «А я думаю, треба визубрити! Тоді 100% здаси!», - вважає Євген Коваленко (Полтава).

  Студентка Національеої юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого (Харків) Аліна Гончарова сказала, що треба все вивчити, але не зубрити, а просто розуміти матеріал. «Вчити на протязі семестру і не паритись на сесії,а найкраща шпаргалка - власний конспект», - порадила Наталя Мартус (Національний аграрний університет).

  Так що ж робити?

  Слово експертам

  Екзамен – це перш за все стресова ситуація, яка може закінчитися зовсім несподівано. Чи було з Вами таке, коли ви все визубрили,а зайшовши до аудиторії, забули?Або просто не змогли висловити думки і через це отримали ну таку собі «трієчку»? Щоб такого не сталося потрібно використовувати поради експертів.

  Російський психолог Олександр Пронін розробив спеціальну техніку підготовки до важливого іспиту, що діє за принципом 3-4-5. Час до іспиту (рік, місяць, тиждень) ділиться на три рівні частини. У перший період треба пройти всі теми «на трієчку», у другій – «на четвірку», а в дні, що залишилися – відшліфувати знайомі теми і прибрати всі помилки, щоб здати іспит на відмінно.

  Німецькі психологи радять використовувати такі правила:

  - Даєш «20», отримуєш «80». Тут на допомогу студенту приходить закон Парето, відомий як «80/20». Відповідно до цієї комбінації, керуючи своїм часом раціонально, лише 20 відсотків витрачених зусиль дають 80 відсотків бажаного результату. А ось решту 80 відсотків енергії підуть тоді на «відшліфовування». Цей закон в 1897 році вивів італійський економіст і соціолог Вільфредо Парето.

  - Головне - розставити пріоритети. Експерти радять насамперед приділяти увагу тим завданням, які мають першорядне значення для кінцевого результату.

  - Ключ до успіху - в умінні відмовити. Поєднуючи навчання з роботою, багатьом студентам доводиться відчувати додаткове навантаження в офісі. Згідно із законом Парето, далеко не кожне завдання вимагає віддачі на всі сто відсотків. Якщо колега по роботі і однокурсник намагаються підкинути вам ще пару-трійку завдань, потрібно навчитися відмовляти.

  Англійські психологи-консультанти в книзі «Іспит без стресу» зібрали найкорисніші поради про те, як підготуватися до важливого зрізу знань без паніки і зайвих психологічних навантажень. Ось деякі з них:

  - Організуйте підготовку до тестування за планом (тижні, дні, години). Складаючи розклад на кожен день занять, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні буде вивчатися, які розділи і теми;

  - Визначте свої «золоті» години («жайворонок» ви або «сова») і, відповідно, плануйте, в якому темпі будете готуватися в період підйому і спаду активності;

  - Підготуйте місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці та ін.;

  - Боротися з почуттям страху перед предметом можна так: різко встаньте, відверніться від столу, зробіть кілька глибоких вдихів і видихів, і тільки після цього повертайтеся до роботи.

  Завчив, здав, забув?

  Але психологи психологами, а більшість студентів теж має своє золоте правило: «І кожного семестру у ніч перед сесією я… вчу УСЕ»!

  Такі «розумники» володіють:

  - технікою скорочитання – сторінку через п’ять;
  - технікою скорописання – одну шпаргалку за п’ять хвилин;
  - феноменальною пам’яттю – на екзамені згадують навіть те, чого не знали;
  - пророцтвом – часто перед аудиторією прочитують саме свій білет.

  Та не всім пощастило з такими талантами. Тож потрібно знайти оптимальний варіант. Найбільш вдалим способом запам’ятовування є мнемотехніка – асоціювання.

  Якщо потрібно запам’ятати дату – згадайте, що вона означає особисто для вас; формулу – спробуйте прочитати її, як слово; визначення – виходьте з того, що вже знаєте, спростіть його.

  Людям з зоровою пам’яттю краще все переглянути, а на іспиті згадати розміщення матеріалу, а тим, хто володіє моторною рекомендують усе прописати.

  Хеппі-енд

  Після всіх «ходіннях по муках» приходять вони – оцінка у заліковій книжці та почуття власної значимості. І не важливо, що шпаргалки розсипалися, дати так і не згадалися і взагалі ви витягли білет, «якого і в програмі не було»!
  Бажаємо успішної сесії, легких екзаменів і чуйних викладачів!

  Категорія: Новини / Події | Переглядів: 833 | Додав: Life
  Пошук

  Онлайн-ПЕРЕКЛАДАЧ
  На нашому сайті можна скористатися ОНЛАЙН-ПЕРЕКЛАДАЧЕМ невеликих фрагментів тексту. 60 мов доступно для перекладу.

  Мій мініпрофіль

  Логін:
  Пароль:

  Наше опитування
  Кого тут більше?
  Всього відповідей: 151

  Фотогалерея

  ФОТОГАЛЕРЕЯ

  Завітавши до нашої фотогалереї, ви зможете переглянути інші фото нашого життя-буття та нашіх досягнень.

  ФОТОГАЛЕРЕЯ


  istorikZNU.at.ua / Copyright MyCorp © 2010 - 2018Создание сайта W-SITE.org.ua