Istorik ZNU П`ятниця, 19.04.2019, 03:24

* * * Історичний факультет Запорізького Національного університету - це класична європейська освіта * * *     Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила спілкування · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Mike  
Наше все » Бібліотека » Публікаціїї викладачів історичного факультету ЗНУ » Коншин Д. Рассказ о своей жизни...
Коншин Д. Рассказ о своей жизни...
ir4ik0202 Дата: П`ятниця, 04.11.2011, 17:44 | Повідомлення # 1
Зацікавлений(а)
Група: Пользователи
Повідомлень: 11
Статус: Offline


Коншин Д. Рассказ о своей жизни... / Передмова С.Шевчук. Запоріжжя, 2008. - 272 с.


Широкому загалу пропонуються спомини селянина села Більманка Куйбишевського району Запорізької області Данила Коншина. Написані в 60-х роках XX століття на основі розповідей батьків та власних спостережень вони охоплюють період з початку XIX століття до кінця 50-х років XX століття. Перед читачем постає яскрава картина заселення Степової України; побут та повсякденне життя переселенців; турботи та клопоти селянина степового краю. Водночас маємо яскраві сторінки Першої та Другої світових війн. Перед читачем постають доволі неоднозначні події колективізації сільського господарства, які висвітлюються незаможним селянином. Переконані, що ці мемуари стануть важливим джерелом реконструкції історичного минулого XIX XX століття.
Науковцям, історикам, краєзнавцям. Усім небайдужим до вітчизняної історії.
Рік тому в Куйбишевський район вперше прибула етнографічна експедиція викладачів та студентів істфаку ЗНУ. В селі Більманка члени цієї експедиції виявили записи, які вів місцевий житель Д.Н. Коншин. Усі, хто тримав у руках його два загальні зошити, відчули, що доторкнулися до справжньої Історії життя селянської родини. Тоді ж із професором, доктором історичних наук Анатолієм Васильовичем Бойком була досягнута домовленість, що я за місяць напишу передмову до записів Д.Н. Коншина на декілька сторінок. Цей місяць розтягнувся на рік і декілька сторінок перетворилися в декілька їх десятків. Я намагався доповнити те, про що не писав Д. Коншин.
Інша причина своєрідності цієї передмови та, що в Більманці свого часу головою сільради працював мій батько Павло Іванович Шевчук, якого поважали більманці, а він відповідав їм взаємністю, намагався допомогти, чим міг. Отже, своєрідним, чуйним, добрим, дивовижним більманцям та своєму батькові присвячую свою «Коротку історію села Більманка». Вважаю, якби був живий Данило Никодимович Коншин, то він також присвятив би свої записки Більманцям, які живуть у селі і яких доля розкидала по всьому світу.СКАЧАТИ доданий файл: 5319860.jpg(30.0 Kb)
Наше все » Бібліотека » Публікаціїї викладачів історичного факультету ЗНУ » Коншин Д. Рассказ о своей жизни...
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


istorikZNU.at.ua / Copyright MyCorp © 2010 - 2019Создание сайта W-SITE.org.ua